Grupna psihoterapija je oblik terapije u kojem se nekoliko pojedinaca (6-10) sa sličnim problemima sastaje sa jednim ili više (ko)terapeuta kako bi razgovarali o svojim iskustvima i radili na rešavanju problema.
U ovom trenutku grupna terapija je dostupna samo za edukante različitih psihoterapijskih modaliteta i psihoterapeute.
Postoje 3 aktivne iskustveno-terapijske grupe za edukante i terapeute, koje rade u skladu sa principima teorije i prakse geštalt psihoterapije i sastaju se 1 nedeljno.
Grupe su namenjene osobama koje žele da rade na sebi i razviju svoju autentičnost, spontanost i kreativnost i/ili žele da nauče korisne alate za rad sa klijentima.

Prednosti grupne terapije su:
- Podrška drugih članova grupe – članovi grupe pružaju podršku jedni drugima.
- Različite perspektive – razmena iskustava i različitih perspektiva može pomoći u razumevanju sopstvenih problema i pronalaženju novih rešenja. Članovi terapijskih grupa za edukante i terapeute često su različitih godina, različitog terapijskog iskustva i životnih situacija. Sve to daje mnoštvo različitih perspektiva od kojih koristi imaju svi članovi grupe.
- Praktične veštine – grupna terapija omogućava vežbanje socijalnih veština i komunikacije u sigurnom okruženju.
- Normalizacija problema0 – saznanje da drugi prolaze kroz slične izazove može pomoći u smanjenju osećaja stigme i stida.